Купити готову весільну сукню: за та проти
Плюси покупки готової весільної сукні
- Головна і безсумнівна перевага полягає в тому, що ви можете приміряти готову сукню і визначити, як саме ви будете у ній виглядати. Подивіться на наші фото нижче – наші наречені вибрали ці сукні з наших колекцій.
- Салони пропонують досить великий вибір весільних суконь, на будь-який смак і гаманець – від найдешевших весільних суконь до шалено дорогих дизайнерських моделей.
- Інтернет незмірно розширює можливості вибору. Правда, тут ви стикаєтеся з проблемою вибору надійного постачальника.
- Єдина можливість придбати готову якісну дизайнерську весільну сукню, яка буде виглядати як на фото.
Мінуси покупки готової весільної сукні
- Скільки суконь ви готові переміряти в пошуках того самого — єдиного і неповторного? Десять, двадцять, сто? Скільки магазинів та салонів готові оббігати? Додайте до цього, що в більшості випадків примірка зараз платна. Це і зрозуміло – після трьох-п’яти примірок сукню необхідно відправляти в чистку, оскільки вона забруднюється. Тому багато салонів запровадили плату за примірку — щоб компенсувати витрати.
- У салонах завжди є певний асортимент (найчастіше 50-100-300 суконь), і вони завжди роблять закупки, виходячи з якихось загальних тенденцій весільної моди. І скільки б салонів ви не об’їхали, швидше за все, ви знайдете сукні, модні цього сезону. Але, якщо ваш смак відрізняється від загальноприйнятого, може виявитися, що плаття, яке вам так подобається в інтернеті, просто не знайти у продажу.
- Сезонність. Нажаль! Для весільних салонів головна романтична подія у вашому житті – це бізнес із усіма його залізними законами. І цей бізнес має сезонні піки (весна-літо-рання осінь) і природні спади (зима). Саме тому ближче до кінця сезону асортимент помітно рідішає – зазвичай салони не заморожують значні кошти в очікуванні «міжсезоння». Майте це на увазі!
- Вау, вам пощастило, і сукня, яку ти знайшла, тобі дуже сподобалася! Однак на вас чекає підступне «але» – весільні сукні шиються за стандартними параметрами. Середній розмір відповідає нашим US2/UK6/EU34 – US10/UK14/EU42, а зріст – близько 170 см. Чи багато серед твоїх друзів дівчат з голлівудськими параметрами? За статистикою їх десь не більше 10%. А що, якщо ви щаслива володарка пишних слов’янських форм чи, навпаки, мініатюрна дюймовочки?
- Якщо весільний салон не відмовиться від клопоту з вашою сукнею (“нестандарт” – як кажуть деякі “ввічливі” продавці), вам можуть запропонувати пошити сукню “на замовлення” (чітко за вашими параметрами). Слід враховувати, що таке замовлення може виконуватися досить довго – від трьох до шести місяців, а то і довше (останнє характерне для відомих великих брендів). При цьому його вартість буде набагато вищою.
- Ще один варіант, який пропонують салони – це скоригувати форму сукні, підігнати її за фігурою. Відкриємо професійний секрет: до 95% готових весільних суконь потрібно перешивати. Як правило, в хороших салонах є швачка, за якою закріплена робота. Або ж салони мають домовленості із незалежними швачками-професіоналами, і радять нареченій звернутися саме туди.
- Звісно, тут виникає багато питань (які салон завбачливо не озвучує). По-перше, це кваліфікація такої кравчині: наскільки вона володіє сучасними технологіями пошиття одягу, який в неї досвід роботи зі складними та дорогими тканинами та оздобленням. Друге питання – не менш важливе – про обладнання та тканини, які є у розпорядженні майстрині. Виробники таких вишуканих виробів, як весільні сукні, використовують певні технології і часто мають свої професійні секрети, про які, звичайно ж, не можуть знати сторонні.
- Якщо сукня занадто довга, її можна вкоротити. Найпростіше, якщо тканина гладка, щільна та однорідна (наприклад, атлас або тюль). Така сукня просто підшивається знизу. Але, якщо тканина складна, з великим малюнком (раппортом), що повторюється або, навпаки, не повторюється, для його збереження потрібно розпорювати сукню по лінії талії або – що вкрай небажано, – навіть по плечовому шву.
- Буває, що сукню потрібно кардинально перешити – тоді розпорюються/ушиваються бічні шви чи шов на спинці.
- Однак найважливіша (і проблемніша частина сукні!) – це корсет, а головне – чашки ліфу. Зрештою, саме посадка корсета в області грудей у найбільшому ступені визначає, як буде виглядати сукня загалом. Якщо ви гадаєте, що достатньо буде підкласти push-up, ви помиляєтесь. Часто цих заходів виявляється недостатньо, і тоді сукня починає “жити своїм життям” – трохи “осторонь нареченої”. Начебто некритично, але це доставляє нареченій масу незручностей, особливо в русі.

And sometimes we see that, on the contrary, the bust almost falls out of the dress. Agree – this is not only ugly, but also makes the bride feel extremely uncomfortable. Bride – don’t forget this! – not a mannequin at your own wedding. She moves, dances, and at the same time a poorly fitted dress has to be adjusted and supported all the time.

- Even if you are lucky and the dressmaker of the salon manages to fit such a dress, then its proportions are still violated. And in some cases, effective alteration is completely impossible.
- Well, and, of course, for such services, as a rule, the client must pay extra, and the amount of the additional payment, due to the large volume and complexity of the work, can be quite tangible.
- Buying a ready-made wedding dress on the Internet is a separate serious topic. Today, this immeasurably expands the choice, but also carries with it certain risks.